KIM JESTEŚMY?

JESTEŚMY PEAK DESIGN

Tworzymy narzędzia do działania. Nasze rozwiązania w zakresie przenoszenia oraz przechowywania pomagają twórcom, osobom dojeżdżającym do pracy i poszukiwaczom przygód utrzymać swój sprzęt w sposób zorganizowany, bezpieczny i jednocześnie cały czas w zasięgu ręki.

Ciężko zrozumieć? Zwyczajnie ułatwiamy życie i robimy to w świetnym stylu!

CO NAS WYRÓŻNIA?

TWORZYMY NAJLEPSZE RZECZY

Jesteśmy firmą designerską – mamy to w nazwie i we krwi. Nasze produkty są innowacyjne, pięknie wykonane i dosłownie najlepsze w swojej kategorii. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom nie ulegają trendom, starzeją się z wdziękiem, a także mają minimalnie negatywny wpływ na ludzi i planetę, zarówno podczas ich tworzenia, jak i wysyłki.

Tworzenie takich produktów to wysoko postawiona poprzeczka, ale stanowi ona niezbędne wyzwanie, która wyznacza odpowiednią ścieżkę rozwoju.

Kieruje nami prosta maksyma

TWÓRZ, PODRÓŻUJ, ODKRYWAJ. NIE IDŹ NA KOMPROMIS.

01

TWÓRZ

W 2010 roku nasz założyciel – Peter Dering wybrał się w 4-miesięczną podróż dookoła świata. Wtedy też zdał sobie sprawę, że noszenie przy sobie dużego aparatu jest naprawdę uciążliwe. Po powrocie zamknął się w swoim mieszkaniu w San Francisco i zaprojektował małe urządzenie, które miało sprawić, że noszenie i używanie aparatu fotograficznego będzie tylko i wyłącznie absolutną przyjemnością.

Takie są początki naszej marki. Akcesoria fotograficzne Peak Design to nasza chluba i do dzisiaj pozostają one naszymi najlepiej sprzedającymi się produktami.

SZYBKIE ŁĄCZENIE, WSZECHSTRONNOŚĆ I ŚWIETNY WYGLĄD, GDZIEKOLWIEK GO POTRZEBUJESZ.

Czyli akcesoria fotograficzne Peak Design

UCHWYT PEAK DESIGN CAPTURE

Capture to innowacyjna alternatywa dla tradycyjnego mocowania aparatu. Klips przypinany do paska spodni, plecaka czy torby pozwala na niezwykle wygodne noszenie aparatu, zawsze w zasięgu ręki. Doskonale sprawdza się przy długich wędrówkach, szybkich zdjęciach reporterskich oraz w sytuacjach gdy używamy dwóch aparatów jednocześnie.

PASEK NADGARSTKOWY CUFF

Lekki, a jednocześnie bardzo wytrzymały pasek na nadgarstek. Doskonale sprawdzi się jako zabezpieczenie aparatu przed wypadnięciem z ręki, ułatwi trzymanie, a w razie potrzeby umożliwi wypięcie aparatu jednym palcem. Gdy go nie używasz możesz zwinąć go w bransoletkę tak, że pasek zawsze masz pod ręką.

JEST TEGO WIĘCEJ, ALE NAJPIERW NASZ ZNAK FIRMOWY

SYSTEM KOTWIC ANCHOR LINKS

System mocowania pasków Anchor Links to unikalne rozwiązanie wymyślone i opatentowane przez Peak Design. Pozwala ono na bardzo szybkie i wygodne odpinanie i przepinanie paska między aparatami.
Składa się on z dwóch elementów: zaczepów mocowanych do paska aparatu oraz kotwic podczepianych do urządzenia (charakterystycznych “pchełek”).

To, co jest piękne to fakt, że do odpięcia i podpięcia urządzenia wystarczy tylko jedna ręka i maksymalnie kilka sekund. Nie trzeba też się bać o bezpieczeństwo zawieszonego sprzętu. Kotwice mogą wytrzymać obciążenie nawet 90 kg.

02

PODRÓŻUJ

Życie to niekończąca się podróż. Niezależnie czy jedziesz daleko, czy blisko, masz aparat czy nie, czy podróżujesz do pracy, wypoczywasz, albo jedno i drugie, musisz się w coś spakować.

Odkrywanie Świata mamy we krwi, dlatego stworzyliśmy konfigurowalny system pakowy opierający się na plecakach, torbach oraz modułach pakowych. Niezależnie od tego, z czym i jak podróżujesz, Travel Line pozwoli Ci na pełną konfigurację pod twoje potrzeby.

ŻADNA PODRÓŻ NIE JEST TAKA SAMA, A ZACZYNA SIĘ OD TEGO JAK SIĘ PAKUJESZ

Czyli torby i akcesoria Travel Line

TRAVEL BACKPACK

Travel Backpack jest wytrzymałym, rozszerzalnym plecakiem, idealnym na wszystkie podróże i do codziennego noszenia. Jego cechą charakterystyczną jest “modułowa” konstrukcja pozwalająca na dopasowanie wnętrza do własnych potrzeb.

NO OK, ALE CO TO JEST TEN MODUŁOWY SYSTEM PAKOWANIA?

SYSTEM PAKOWY PEAK DESIGN TRAVEL LINE

Peak Design Travel Line to w pełni konfigurowalny system opierający się na plecakach i torbach z serii Travel oraz modułach pakowych.

W celu uproszczenia planowania podróży zespół Peak Design stworzył specjalną miarę pojemności nazywaną zwyczajnie — “jednostką pakową”
Każda jednostka pakowa ma wymiary 32 x 16 x 17cm i mieści do 9L bagażu.

  • Każda torba i plecak mieści określoną ilość jednostek pakowych

  • Dedykowane wkłady mają wielkość odpowiadającą wielokrotności jednostki pakowej

Wkłady i torby zostały zaprojektowane z myślą o pełnej współpracy, ale dzięki niezwykle przemyślanej użyteczności świetnie funkcjonują niezależnie od siebie, jako osobne produkty.

03

ODKRYWAJ

Niezależnie czy siedzisz w domu, idziesz na spacer, ćwiczysz, gotujesz, podróżujesz, pracujesz, czy nawet wypoczywasz. Jest jedno urządzenie, które najprawdopodobniej zawsze masz przy sobie. Smartfon, który służy radą, daje kontakt z rodziną i przyjaciółmi oraz sam w sobie daje rozrywkę.

Na nowo wyobraziliśmy sobie każdy sposób interakcji z telefonem i dodaliśmy użyteczność, wytrzymałość i przemyślany UX. Zmieniliśmy ten śliski, mały superkomputer w kieszeni w maszynę, która może naprawdę nadążyć za Twoim życiem.

SPRAW, ABY TWÓJ TELEFON STAŁ SIĘ LEPSZYM NARZĘDZIEM, COKOLWIEK ROBISZ

Czyli ekosystem akcesoriów mobilnych od Peak Design

EVERYDAY CASE

Etui na telefon, w którym idealnie połączono smukłość, estetykę i ochronę, a dodatkowo odblokowano cały ekosystem mobilny od Peak Design. To, co naprawdę wyróżnia Everyday Case, to genialne magnetyczno-mechaniczne mocowanie SlimLink™, które jest tak szybkie i bezpieczne, że graniczy wręcz z magią. Po założeniu pokrowca można natychmiast podłączać wszystkie uchwyty, ładowarki i akcesoria Peak Design Mobile oraz współpracujące z Apple MagSafe.

BIKE MOUNT

Opływowy, ale bardzo wytrzymały uchwyt rowerowy Bike Mount umożliwia zamocowanie telefonu na kierownicy roweru, natychmiastowy dostęp do niego, a nawet podniesienie go, w celu sfilmowania jazdy. Zbudowany z ultralekkiego, anodowanego aluminium, uchwyt wyposażono w bardzo mocną magnetyczno-mechaniczną technologię montażu (zwaną SlimLink™), która chwyta i blokuje się tak łatwo, że wydaje się to magią.

MOBILE TRIPOD

Ultraprzenośny i przyjazny dla kieszeni Mobile Tripod jest precyzyjnie wykonanym statywem do telefonu, który zabierzesz wszędzie ze sobą tak, jak swój telefon. Mikro głowica kulowa płynnie dostosowuje kąt fotografowania lub oglądania, a ultra silne magnesy utrzymują telefon w trybie pionowym lub poziomym, niezależnie od powierzchni.

A JAK DZIAŁA TEN SLIMLINK?

SYSTEM ŁĄCZENIA SLIMLINK™

SlimLink to bardzo płaskie magnetyczno-mechaniczne mocowanie wbudowane w każde etui i adapter Peak Design. Jest to ultra niskoprofilowy system montażu, który nie przeszkadza w trzymaniu i używaniu telefonu. Sam w sobie ma jedynie 2,4 mm grubości, dzięki czemu gładko wpasowuje się w plecki telefonu.

To, co sprawia, że mocowanie jest wyjątkowe, to połączenie najlepszych cech mocowań magnetycznych i mechanicznych przy jednoczesnym zintegrowaniu ich z ekosystemem akcesoriów na każdą dziedzinę życia.

Jego obsługa jest niewiarygodnie prosta. Wszystkie akcesoria obsłużymy spokojnie w sekundę jedną ręką, a jednocześnie mamy gwarancję, że nie odczepią się gdy przypadkowo je trącimy.

04

NIE IDŹ NA KOMPROMIS

Statywy są niezbędnym, ale często frustrującym sprzętem do używania poza studiem. Pomagają one tworzyć niesamowite zdjęcia, ale jednocześnie są ciężkie i niezbyt poręczne. Uznaliśmy, że jest to nieakceptowalne, więc opracowaliśmy nasz własny pełnowymiarowy statyw, który jest lżejszy, bardziej kompaktowy i wygodniejszy w użytkowaniu. Nasz własny projekt – bez kompromisów.

NAJBARDZIEJ KOMPAKTOWY STATYW PODRÓŻNY NA ŚWIECIE

Czyli statyw Travel Tripod

PO PIERWSZE - ZAPROJEKTOWANY OD PODSTAW

Tradycyjne statywy zawsze cierpiały z powodu przesadnych rozmiarów i ograniczonej użyteczności, dlatego zaczęliśmy od radykalnej zmiany tradycyjnego projektu. Nasz statyw posiada ergonomiczne punkty regulacji, wbudowaną kompatybilność z telefonami i inne przemyślane detale, które sprawiają, że jest wygodniejszy w obsłudze. Ponadto jest zbudowany z myślą o życiu w podróży: trwały, w 100% serwisowalny i objęty dożywotnią gwarancją Peak Design.

Testy przeprowadzone przez niezależne firmy wykazały, że statyw Peak Design Travel Tripod działa równie dobrze, jeśli nie lepiej, niż znacznie większe statywy w swojej klasie.

PO DRUGIE - ELIMINACJA PUSTEJ PRZESTRZENI

Nasz statyw podróżny zajmuje o połowę mniej miejsca niż tradycyjne statywy bez utraty wysokości i stabilności. Udało nam się osiągnąć niemożliwe i pełnowymiarowy statyw składa się do rozmiaru 1,5L butelki wody.

Bardziej kompaktowe wymiary, to także mniejsza waga. Sięga ona zaledwie 1,27 kg (1,56 kg w wersji aluminiowej).

PO TRZECIE - PEŁNOWYMIAROWOŚĆ W MINIMALISTYCZNEJ FORMIE

Travel Tripod osiąga maksymalną wysokość 152,4 cm i uniesie nawet 9,1 kg. Spokojnie udźwignie pełnoklatkowe lustrzanki cyfrowe z zamontowanymi teleobiektywami.

Dzięki obracalnej kolumnie wysokość minimalna praktyczne nie istnieje.