UŻYWANIE ETUI EVERYDAY CASE Z FOLIAMI I SZKŁAMI OCHRONNYMI

Czy można używać ochraniacza na ekran z etui Everyday Case? Odpowiedź brzmi: “…cóż, to zależy”.

Ach, nie tego oczekiwaliście, prawda?

Tak naprawdę odpowiedź brzmi: to skomplikowane, więc przygotowaliśmy ten artykuł, aby to wyjaśnić.

W SKRÓCIE

Istnieje cała masa marek, modeli i typów ochraniaczy ekranu. Wszystkie różnią się nieco rozmiarem, kształtem i grubością. W procesie projektowania, szkła i folie ochronne były brane pod uwagę, ale nigdy nie stanowiły czynnika kluczowego.

Niektóre szkła i folie ochronne dobrze współpracują z wybranymi wariantami naszych etui Everyday Case. Inne nie. Stwierdziliśmy również, że czasami sam sposób instalacji ochraniacza ekranu może zwiększyć szanse na kompatybilność.

Pochylmy się nad tym trochę bardziej.

KTÓRY OCHRANIACZ EKRANU KUPIĆ?

Z naszych własnych testów i opinii klientów wiemy, że wybrane ochraniacze ekranu współpracują z niektórymi modelami pokrowców. Na przykład ochraniacz ekranu marki Ailun współpracuje z etui Everyday Case dla iPhone’a 12 Pro i 12 Mini, ale ma mieszane wyniki z 12 Max. Opierając się na opiniach klientów, mamy nadzieję stworzyć i prowadzić listę modeli szkieł i folii ochronnych, o których wiadomo, że są kompatybilne z każdym produkowanym przez nas pokrowcem. W tej chwili te produkty są zbyt świeże, żeby taka lista zwyczajnie istniała. Na teraz najlepszym rozwiązaniem może być przeszukiwanie wątków związanych z Peak Design Mobile na portalach typu Facebook, Reddit, itp.

Polecane produkty szeroko dostępne w Polsce:

  • Spigen GLAS.TR EZ FIT*

  • Folia/szkło w płynie — rozwiązania typu Spigen GLAStR Nano Liquid*

*Rozwiązania polecane przez użytkowników, nietestowane przez zespół Peak Design Polska

Na podstawie doświadczeń z rynku amerykańskiego w tym momencie możemy polecić podane niżej produkty. Zaznaczamy jednak, że część z nich (a nawet wszystkie) mogą być niedostępne w Polsce.

  • Ailun Glass Screen Protector (przetestowane przez zespół Peak Design)

  • INSIGNIA™ – TEMPERED GLASS SCREEN PROTECTOR

ZGŁOŚ KOMPATYBILNĄ OSŁONĘ EKRANU

Jeśli posiadasz etui PD Everyday Case i z powodzeniem używasz go ze szkłem lub folią ochronną, powiedz nam o tym! Zaktualizujemy ten artykuł i poinformujemy o tym resztę naszej społeczności.

Napisz do nas na Facebooku, bądź wyślij maila na adres biuro@sansa.pl i podaj następujące informacje:

  1. Model telefonu (np.: iPhone 12 Pro)

  2. Model ochraniacza ekranu (np.: Ailun Glass Screen Protector)

  3. Link do miejsca, gdzie można kupić tę osłonę ekranu (np.: https://www.amazon.com/Ailun-Protector-Compatible-2020-Friendly/dp/B08DG7JN5C/)

JAK ZAINSTALOWAĆ OCHRANIACZ EKRANU

W większości przypadków niekompatybilności przednia krawędź etui Everyday Case może wciskać się pomiędzy ekran a ochraniacz ekranu, podważając go i odklejając od powierzchni wyświetlacza.

Polecanym rozwiązaniem jest zakup folii ochronnej w punktach usługowych świadczących usługi docinania ochraniaczy ekranu pod wymiar smartfona, z zachowaniem dodatkowego 1-2 mm odstępu od krawędzi ekranu.

Nasz zespół odkrył także, że najlepsze rezultaty uzyskuje się, instalując szybkę lub folię już po założeniu etui Everyday Case. Zwiększy to prawdopodobieństwo, że osłona ekranu będzie wyśrodkowana na telefonie i nie będzie dotykać żadnej części pokrowca.

Oczywiście działa to najlepiej w przypadku modeli ochraniaczy ekranu, które fabrycznie mają nieco mniejszą powierzchnię niż cały wyświetlacz telefonu.

WZGLĘDY KONSTRUKCYJNE

Za każdym razem, gdy projektujemy etui dla nowego modelu telefonu, bierzemy pod uwagę kompatybilność z ochraniaczami ekranu, jest to jednak jeden z wielu czynników wpływających na projekt. Ochrona przed upadkiem, smukłość, łatwość chwytu, estetyka, trwałość i sztywność po podłączeniu do jednego z naszych uchwytów, to czynniki mające wyższy priorytet podczas projektowania pokrowca.

Etui Everyday Case ma grubszą krawędź boczną niż większość cienkich etui. To właśnie ona absorbuje wstrząsy i daje pokrowcowi pewniejszy chwyt — kluczowy gdy pędzi się w dół trasy zjazdowej, ze smartfonem przymocowanym do kierownicy.

PODSUMOWANIE

Tak więc prezentuje się sedno sprawy. Może to nie być najbardziej satysfakcjonująca odpowiedź dla wszystkich, ale z pomocą naszych klientów, mamy nadzieję, że wkrótce przedstawimy bardziej solidną listę kompatybilności, do wielu modeli smartfonów.