CO TO TAK WŁAŚCIWIE JEST SLIMLINK?

SlimLink to bardzo płaskie mocowanie wbudowane w każde etui i adapter Peak Design. Jest to ultra niskoprofilowy system montażu, który nie przeszkadza w trzymaniu i używaniu telefonu. Sam w sobie ma jedynie 2,4 mm grubości, dzięki czemu gładko wpasowuje się w plecki telefonu.

JAK TO DZIAŁA?

Bardzo się cieszymy, że zapytałeś! SlimLink łączy w sobie dwa sposoby mocowania:

  1. Mocowanie magnetyczne — poprzez wbudowaną matrycę magnetyczną (4 magnesy rozmieszczone w rogach mocowania), która zapewnia szybkie i łatwe “miękkie mocowanie” / “Soft-Lock” na wszystkich kompatybilnych mocowaniach, w tym bazujących na Apple MagSafe

  2. Mocowanie fizyczne / blokada mechaniczna – poprzez ceramiczny pierścień z cyrkoni, który łączy się z zębami blokującymi w określonych mocowaniach, dla bardziej wytrzymałych zastosowań, w których potrzebne jest dodatkowe zabezpieczenie, jakie zapewnia “twarde mocowanie” / “Hard-Lock”.

JAKIE TO MA ZNACZENIE?

Większość systemów mocowania telefonów dostępnych obecnie na rynku to albo softlocking, albo hardlocking. Lecz nie oba na raz.

Systemy Softlocking to uchwyty, które pozwalają nam w łatwy i szybki sposób przyczepić i odczepić nasz telefon od akcesoriów, do których go montujemy. Są one świetne do szybkiego, łatwego mocowania. Powszechnie wykorzystują one połączenie magnetyczne do mocowania telefonu do akcesorium i często wymagają przyklejenia samoprzylepnej blaszki do tylnej części obudowy telefonu. To nie jest tak źle prawda?

Wyzwanie z tymi systemami polega na tym, że są one ograniczające i raczej słabe. Mogą, ale nie muszą trzymać telefon bezpiecznie (nie wszystkie magnesy są dokładnie dopasowane i odpowiednio mocne) oraz rzadko działają przy wszystkich aktywnościach, które wykonujesz w swoim życiu. Przykładowo, czy zaufałbyś mocowaniu magnetycznemu, aby zamocować telefon na rowerze górskim, podczas gdy ty rozrzucasz piach gnając downhill-ową trasą? Ja na pewno nie.

Systemy hardlock odnoszą się do tych właśnie słabości, zapewniając znacznie silniejszy, bezpieczny system połączeń poprzez środki mechaniczne.
Brzmi świetnie, prawda?

Niestety, większość systemów hardlockingowych wiąże się z dodatkowym ciężarem, trudnymi w użyciu systemami mocowania i utratą możliwości szybkiego dostępu. Dodatkowo wiele z dostępnych obecnie na rynku systemów mocowania i akcesoriów łatwo się psuje, samoistnie się odpina, a uchwyty są sprzedawane w zestawie z pokrowcami, przez co wymagają wymiany przy każdej zmianie modelu telefonu. Nie zapominajmy też o jednej ważnej rzeczy… są po prostu brzydkie i nieprzyjemne w użytkowaniu.

A JAK WPISUJE SIĘ W TO WSZYSTKO SLIMLINK?

Slimlink rozwiązuje te problemy, integrując “softlock” i “hardlock” w jednym mocowaniu, będąc jednocześnie doskonale zintegrowanym z całym ekosystemem produktów zakorzenionych w funkcjonalności, trwałości, długowieczności i pięknej estetyce. A kiedy przyjdzie czas na zmianę telefonu, nie musisz inwestować we wszystkie nowe akcesoria. Wystarczy, że zaktualizujesz swoje etui lub adapter.

Jego obsługa jest również niewiarygodnie prosta. Wszystkie akcesoria łączące się magnetycznie obsłużymy spokojnie jedną ręką, a jednocześnie mamy gwarancję, że nie odczepią się gdy lekko je trącimy.

Mocowanie twarde również wykorzystuje magnesy z mocowania miękkiego, ale nie jest to główna siła trzymająca telefon w miejscu. Naprowadzają one etui na idealną pozycję, dzięki czemu mamy pewność, że najważniejsza część mocowania — metalowe ząbki, pewnie chwycą, a telefon będzie bezpieczny. Nie ma żadnego znaczenia czy telefon wolimy trzymać poziomo, czy pionowo. Symetryczna konstrukcja SlimLinka umożliwia bezproblemowe przełączanie się między tymi dwoma pozycjami, w mniej niż sekundę.

Do zwolnienia blokady wystarczy wcisnąć jeden z dwóch przycisków po bokach uchwytu. Bez żadnego kręcenia smartfonem, czy innymi korbkami. Takie proste — takie szybkie — takie skuteczne.

CIEKAWOSTKA – Magnesy SlimLink w Peak Design zapewniają znacznie mocniejsze i bezpieczniejsze połączenie typu softlock niż MagSafe firmy Apple.